Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/martex9215/ftp/martextruck.pl/includes/locale.php on line 51
Martex | Historia firmy

Historia firmy

Początki działalności naszej firmy sięgają roku 1992. Z początku zajmowaliśmy się sprzedażą części zamiennych do samochodów ciężarowych tzw. bloku wschodniego. Z końcem lat 90-tych wprowadziliśmy do swojej oferty handlowej części do samochodów, naczep, przyczep i autobusów produkcji zachodniej.

Aktualna oferta handlowa to asortyment blisko 400 renomowanych producentów i dostawców z dostępnością około 63 tysięcy referencji w jakości i cenie jakiej klienci oczekują. Oferta handlowa firmy MARTEX została skonstruowana w oparciu o rzetelną analizę potrzeb naszych Klientów.

Nasze motto to "Zadowolenie każdego klienta" tzn. że posiadamy w swojej ofercie wysokojakościowe towary od wiodących producentów zachodnich jak i tańsze zamienniki dla mniej wymagających klientów, dla których jest ważna cena towaru przy zachowaniu odpowiedniej jakości.

Główna siedziba naszej firmy znajduje się w Rybniku, gdzie mieszczą się działy: zakupów, eksportu, sprzedaży hurtowej, logistyki i transportu, marketingu oraz kadr i księgowości. W oddziałach handlowych, znajdujących się w 20 polskich miastach, między innymi w Katowicach, Krakowie, Rzeszowie, Kielcach oraz Łodzi, zlokalizowane są nasze magazyny i działy sprzedaży.

Od 2013 roku mamy nowy magazyn Centralny. Jest to obiekt, mieszczący się w Dąbrowie Górniczej, gdzie blisko 15 tysiąca m2 powierzchni wysokiego składowania gwarantuje szybką i sprawną realizację zamówień klientów. Tutaj odbywa się proces przyjmowania dostaw zamawianych produktów, ich magazynowanie, kompletacja złożonych zamówień, szczegółowa kontrola ilościowa i jakościowa, pakowanie i finalna wysyłka do oddziałów i klientów hurtowych.

Od marca 2015 roku nasza firma należy do grona dystrybutorów zrzeszonych w międzynarodowej grupie zakupowej TEMOT INTERNATIONAL. Przynależność Martex do TEMOT to możliwości wejścia na nowe, nieobsługiwane dotychczas rynki, współpraca handlowa z pozostałymi członkami stowarzyszenia, inne możliwości współpracy z producentami i dostawcami części.

W Martex szczególną wagę przykładamy do jakości zarówno dostarczanych produktów, jak i procesu obsługi klienta. Dlatego też w firmie został wdrożony proces ISO 9001. Prawidłowo funkcjonujący Zintegrowany System Zarządzania Jakością ISO jest gwarancją najwyższej jakości usług a Dział Reklamacji i Kontroli Jakości weryfikuje jakość techniczną dopuszczonych do sprzedaży produktów.

Z myślą o spełnieniu Państwa potrzeb, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą części do samochodów ciężarowych, autobusów, naczep i przyczep.

Nasze atuty to:

  • szeroka i ciągle wzbogacana oferta firmowych części
  • ekspresowa realizacja zamówień
  • konkurencyjne ceny
  • prestiż, zaufanie i fachowa wiedza

Oferujemy:

  • realizację zamówień na terenie kraju, jak i poza jego granicami
  • możliwość odbioru towaru w siedzibie firmy
  • bezpieczeństwo podczas całego procesu realizacji zamówienia
  • liczne nowości i promocje
  • dobrze sprofilowaną ofertę wyposażenia warsztatów