Części do samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów

TemotTemotSdcm
05 styczeń 2020

AKCESORIA ZIMOWE DO CIĘŻARÓWEK I AUTOBUSÓW

/home/klient.dhosting.pl/dzialit/.tmp/phpYGOrsW
WYMOGI DOTYCZĄCE WYPOSAŻENIA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH, AUTOBUSÓW I POJAZDÓW UŻYTKOWYCH W OKRESIE ZIMOWYM SĄ NIEUSTANNIE MODYFIKOWANE. WŁADZE KAŻDEGO Z KRAJÓW W EUROPIE USTALAJĄ WŁASNE WYTYCZNE, BIORĄC POD UWAGĘ KLIMAT, WARUNKI ATMOSFERYCZNE ORAZ TOPOGRAFIĘ TERENU.

Podstawowe wyposażenie zimowe do pojazdów użytkowych:

Ponieważ każde państwo posiada własne przepisy odnośnie sprzętu zimowego autobusów i samochodów ciężarowych, poniżej przedstawiamy krótką listę podstawowych wymagań obowiązujących w poszczególnych krajach. Pamiętajmy, że dbając o odpowiednie wyposażenie zimowe naszego pojazdu - takie jak opony zimowe, łańcuchy czy łopaty - nie tylko zapewnimy sobie łatwą i bezpieczną podróż, lecz także unikniemy ewentualnych mandatów.

> opony zimowe

Chociaż nie wszystkie państwa wymagają ich stosowania lub wymagają go tylko w określonych miejscach kraju (jak ma to miejsce np. we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Irlandii, Szwecji czy na Ukrainie) warto zaopatrzyć się w nie niezależnie od przepisów. Wyposażeni w opony dostosowane do zimowych dróg, zwiększymy swoje bezpieczeństwo podczas podróży

> opony z kolcami

Choć są one  bardzo przydatne w okresie zimowym, gdy często zmuszeni jesteśmy podróżować po mokrych i oblodzonych nawierzchniach, ich używanie jest zabronione w wielu krajach. Są to: Rumunia, Serbia, Polska, Kosowo, Bułgaria, Czarnogóra, Belgia, Macedonia, Chorwacja, Holandia, Albania, Bośnia i Hercegowina, Portugalia, Czechy, Luksemburg, Węgry, Słowenia i Słowacja. W wielu krajach zakaz ten obowiązuje jednak tylko w określonych terminach - warto więc sprawdzić to przed wyruszeniem w drogę.

> łańcuchy

Przepisy dotyczące ich użytkowania różnią się w zależności od kraju, po którym podróżujemy. Łańcuchy są obowiązkowe na terenie Austrii, Albanii, Norwegii, Macedonii, Serbii, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Słowacji, Kosowa, Włoch, Rumunii, Słowenii i Chorwacji. W Holandii korzystanie z nich na drogach publicznych jest zabronione. Z kolei w Polsce wolno ich używać tylko na ośnieżonych lub oblodzonych drogach.

> akcesoria dodatkowe

W niektórych krajach oprócz wymienionego wyżej osprzętu wymagane jest też posiadanie łopaty śniegowej. Przepis ten obowiążuje m.in. w Chorwacji, Serbii czy Kosowie. Warto na bieżąco zapoznawać się z przepisami obowiązującymi zarówno w krajach, do których podróżujemy, jak i w tych, które przemierzamy w drodze. W ten sposób będziemy przygotowani na wszelkie ewentualności. Choć przepisy tego nie wymagają, zaopatrzmy się również w inne akcesoria, które mogą okazać się przydatne podczas zimowej trasy - np. kable rozruchowe, odmrażacze, odpowiednie płyty na niską temperaturę do chłodnicy i inne.

 
czytaj również
10 September 2020

JAK PRZYGOTOWAĆ NACZEPĘ DO JAZDY ?

10 August 2020

JAK DZIAŁAJĄ HURTOWNIE CZĘŚCI CIĘŻAROWYCH ?

10 July 2020

CO WPŁYWA NA BEZPIECZEŃSTWO JAZDY TIR-EM?

Ta strona używa pików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki oraz zasadami wymienionymi w naszej polityce prywatności.