Części do samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów

TemotTemotSdcm

Od 2010 roku w firmie Martex funkcjonuje Akademia Szkolenia Technicznego. Jej sukces to wykorzystanie potencjału dostawców gwarantujących w ramach posiadanych przez Martex statusów dystrybutorskich dostęp do głębokiej technicznej wiedzy produktowej. W ramach Akademii odbywają się wszystkie spotkania szkoleniowe z nowych linii i produktów wdrażanych do oferty Martex. Z reguły biorą w nich udział prelegenci dostawców Premium takich jak: Bosch, Textar, Mahle, Wabco, Febi, Hella, Sachs i wielu innych.

Jednym z narzędzi Akademii do promocji i propagowania nowej myśli technicznej rynku motoryzacyjnego truck oraz wiedzy technicznej od dostawców jest wydawany od 2011 kwartalnik firmowy Truck Informator Martex dystrybuowany w rynek w nakładzie 7 tys. egzemplarzy. Zawarte w nim informacje dotyczą aktualności firmy Martex oraz reklam i informacji technicznych od wszystkich dostawców do oferty Martex.

Akademia Techniczna Martex w dowód docenienia jej wkładu w rozwój i szerzenie kultury technicznej wśród swoich klientów została doceniona przez firmę BOSCH możliwością wspólnego tworzenia sieci autoryzowanych serwisów napraw pojazdów ciężarowych o nazwie Bosch Pojazdy Użytkowe.

Wszystkie aktualnie odbywające się szkolenia produktowe, marketingowe, prezentacje sprzętowe, oddziałowe spotkania integracyjno-szkoleniowe, wyjazdowe sesje szkoleniowe do fabryk dostawców odbywają się w ramach Akademii Szkolenia Technicznego Martex.

WABCO - szkolenie wyjazdowe do Wrocławia

Uczestnicy zapoznali się z dwoma zakładami produkcyjnymi. Pierwszy - produkujący referencje Wabco dla klientów OE oraz marki Provia. Drugi - z nowoczesnym zapleczem biurowym, produkujący siłowniki wspomagania sprzęgła, zaciski hamulcowe, kompresory i pompy próżniowe Wabco. Agenda części szkoleniowej obejmowała asortyment i historię rozwoju marki Provia oraz rozwiązania Wabco w zautomatuzowanych skrzyniach biegów.

Było to pierwsze szkolenie u tego dostawcy w ramach Akademii Szkolenia Technicznego MARTEX. Wartościowa wiedza uzyskana podczas szkolenia oraz serdeczna atmosfera stworzona przez pracowników Wabco na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

EXIDE - szkolenie wyjazdowe do Poznania

W dniach 08 – 09 luty grupa sprzedawców MARTEX wzięła udział w szkoleniu wyjazdowym do fabryki akumulatorów Exide w Poznaniu. Uczestnicy zapoznali się z nowoczesną halą produkcyjną - począwszy od płyt akumulatorowych po gotowe produkty. Interesujące szkolenie produktowe nt. linii akumulatorów, testerów diagnostycznych oraz reklamacji było ważnym i cennym źródłem informacji. Atrakcją szkolenia była również możliwość zapoznania się i obserwacji pracy linii produkcyjnej dedykowanej specjalnie dla branży truck – w tym produkcji akumulatorów serii AGM.

Miłym zwieńczeniem spotkania w Exide były wspólne zawody na torze cartingowym zakończone wręczeniem pamiątkowych medali oraz nagród.
Zdobyta wiedza z pewnością zostanie wykorzystana w praktyce we współpracy z Klientami.

JALTEST - szkolenie w Centrali MARTEX w Rybniku

30 stycznia w Centrali MARTEX w Rybniku  w ramach Akademii Szkolenia Technicznego odbyło się szkolenie dotyczące testera diagnostycznego Jaltest. W szkoleniu uczestniczyło 20 osób – w większości Klientów naszej firmy.Plan szkolenia obejmował: przedstawienie nowych funkcji w najnowszej wersji programu 18.3, prezentację i omówienie układów paliwowych silników Euro 6 oraz przedstawienie planowanych nowości w kolejnej wersji 19.1.

Po zakończonej prezentacji wywiązała się ciekawa, merytoryczna dyskusja uczestników. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Zapraszamy na kolejne szkolenie Jaltest, które odbędzie się w czerwcu.

BOSCH - szkolenie w MARTEX Poznań

22 stycznia miała miejsce inauguracja Akademii Szkolenia Technicznego w 2019 roku. Tym razem pracownicy i Klienci oddziału MARTEX z Poznania uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Bosch.

Głęboko techniczne szkolenie dotyczyło układów wtryskowych i systemów oczyszczania spalin Euro 6, diagnozowania i obsługi KTS Truck, filtracji powietrza oraz obsługi programu ESI Tronic w doborze części. Prowadzący z ramienia Bosch, Przemysław Ćwikowski – świetny ekspert - w ciekawy sposób omówił i zaprezentował wiele technicznych i praktycznych informacji. Szkolenie w ocenie uczestników bardzo wartościowe a zdobyta wiedza z pewnością zostanie wykorzystana w bieżącej pracy Klientów i sprzedawców.

CONTINENTAL, FEBI, TOTAL, ZF - szkolenie dla klientów w MARTEX Kielce

W dniu 24 listopada br. odbyło się spotkanie integracyjno – szkoleniowe pracowników oraz klientów MARTEX z oddziału w Kielcach. W spotkaniu uczestniczyło łącznie ponad 60 osób, które spotkały się w Kielcach w „Karczmie Pod Strzechą”.

Grono klientów stanowili w głównej mierze przedstawiciele firm transportowych, którzy oprócz prezentacji firmowej MARTEX zapoznali się również z prezentacjami wybranych dostawców do oferty MARTEX., tj.: Continental, Total, ZF oraz Febi. Spotkanie przebiegało w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Smaczny poczęstunek oraz piwo z beczki sprzyjały integracji i ciekawej wymianie zdań do późnych, wieczorowych godzin.

MAHLE - wyjazdowe szkolenie do Krotoszyna

W dniach 19-20 listopada 2018 grupa pracowników MARTEX – z centrali i oddziałów wraz z klientami odwiedziła główny zakład produkcyjny Mahle – zlokalizowany w Krotoszynie w woj. wielkopolskim. Uczestnicy wyjazdu brali udział w szkoleniu technicznym dotyczącym części silnikowych oraz zwiedzili m.in. odlewnię żeliwa i aluminium, zapoznali się z cyklem produkcyjnym tulei, tłoków i zaworów do samochodów ciężarowych.

Ciekawostką jest fakt, że uczestnicy podczas zwiedzania pokonali prawie 10 km pieszo zwiedzając poszczególne hale produkcyjne. Wysoka automatyzacja procesów, wykwalifikowany personel oraz wysokie jakościowe standardy produkcji zrobiły na uczestnikach ogromne wrażenie.

Serdeczna atmosfera stworzona przez pracowników Mahle na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

SAMPA - wyjazdowe szkolenie w Samsun Turcja

W dniach 17-20 października br. grupa pracowników MARTEX w ramach Akademii Szkolenia Technicznego miała okazję poznać zakłady produkcyjne  i technologię produkcji w firmie  Sampa w Samsun Turcja. Uczestnicy wyjazdu brali udział w szkoleniu technicznym, zapoznali się z  działami firmy oraz zwiedzili fabrykę wraz z magazynami.

Organizacja całego wyjazdu stała na bardzo wysokim poziomie. Dostawca zadbał, aby każdy z uczestników czuł się i wyjątkowo i komfortowo. Serdeczna atmosfera stworzona przez pracowników Sampa połączona z atrakcjami pobytu oraz dodatkowo możliwością  zwiedzania Stambułu na długo pozostanie w pamięci uczestników.

BOSCH - szkolenie w MARTEX Rzeszów

W dniu 19.10.br. odbyło się szkolenie Bosch dla pracowników oraz zaproszonych klientów oddziału MARTEX Rzeszów zajmujących się branżowo układami wtryskowymi. W spotkaniu uczestniczyło 18 osób.

Szkolenie dotyczyło układów wtryskowych Bosch i systemów oczyszczania spalin w ciężarówkach. Prowadzący z ramienia Bosch, Przemysław Ćwikowski - świetny ekspert i dobry mówca - w ciekawy sposób omówił i przekazał wiele technicznych i praktycznych informacji dotyczących obsługi tych systemów za pomocą KTS Truck oraz obsługi programu ESI Tronic w doborze części. 

Zdobyta wiedza z pewnością zostanie wykorzystana w praktyce - zarówno dla handlowców w pracy z klientem, jak i przedsiębiorców prowadzących obsługi serwisowe truck. Szkolenie bardzo wartościowe, wszyscy uczestnicy zadowoleni ze spotkania.

FEBI - wyjazdowe szkolenie do Most Czechy

Jak co roku, z inicjatywy FEBI najaktywniejsi zakupowo klienci i sprzedawcy MARTEX zostali docenieni możliwością wyjazdu na wyścigi trucków do MOST Czechy. Po oficjalnych szkoleniach uczestnicy mieli możliwość oddania się pasji uczestnictwa w tej cyklicznej imprezie z możliwością spotkań i odwiedzin teamów uczestniczących w wyścigach. Jak zawsze dla uczestników będą to niezapomniane wrażenia.

LUMAG - wyjazdowe szkolenie do Budzynia

W dniach 22-23 maja grupa pracowników i klientów MARTEX miała okazję zwiedzić jedną z najnowocześniejszych w Europie Środkowo - Wschodniej fabryk materiałów ciernych. Była to druga i ostatnia w tym roku wizyta szkoleniowa w ramach współpracy z firmą LUMAG. Serdeczna atmosfera stworzona przez pracowników LUMAG połączona z uroczystą kolacją i turniejem bowlingowym na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

ZF LEMFORDER - wyjazdowe szkolenie do Bremen

W dniach 17-20 kwietnia grupa 15 osobowa pracowników i klientów Martex miała okazję oprócz zwiedzania zakładu badawczego w Bremen oraz produkcyjnego referencji Lemforder w Dillingen również zwiedzić piękne, zadbane 550 tysięczne Bremen. Możliwość pobytu w tych zakładach, zapoznania się z działalnością badawczo-rozwojową opartą na profesjonalnym wyposażeniu i oprzyrządowaniu, podejrzenia mocno zautomatyzowanej produkcji, gwarantującej wysoką jakość wykonania części Lemforder była dla uczestników niezapomnianym przeżyciem. Również dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu pobytu przez opiekunów z ZF oraz miłej, koleżeńskiej atmosferze jaka towarzyszyła temu wyjazdowi przez cały jego okres.

Ta strona używa pików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki oraz zasadami wymienionymi w naszej polityce prywatności.