Części do samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów

Best Managed CompaniesTUVUETemotSdcm

Od 2010 roku w firmie MARTEX funkcjonuje Akademia Szkolenia Technicznego. W ramach Akademii odbywają się szkolenia produktowe z nowych linii wprowadzanych do oferty oraz poszerzanie wiedzy o produktach znajdujących się w ofercie MARTEX. W zakres działań Akademii wchodzą także szkolenia marketingowe, prezentacje sprzętowe, oddziałowe spotkania integracyjno-szkoleniowe oraz wyjazdowe sesje szkoleniowe do fabryk dostawców. W działaniach prowadzonych w ramach Akademii często biorą udział prelegenci dostawców Premium takich jak: Bosch, Textar, Mahle, Wabco, Febi, Hella, Sachs i wielu innych.

Dzięki tej kompleksowej jednostce szkoleniowej kontrahenci MARTEX mają dostęp do pogłębionej wiedzy technicznej na temat produktów. Możemy ją udostępniać z racji posiadania wypracowanych przez lata współpracy statusów dystrybutorskich.

W związku z pandemią koronawirusa i koniecznością zachowania dystansu społecznego MARTEX opracowało i wdrożyło szkolenia online z udziałem kluczowych dostawców prowadzone w formie webinarów. Ciekawe formy prezentacji szkoleniowych w postaci slajdów, animacji, filmów instruktażowych i możliwości interakcji na żywo z uczestnikami pozwalają na rozwijanie kompetencji i poszerzanie wiedzy nt. linii produktowych dostawców.

Truck Informator MARTEX

Akademia nie poprzestaje na szkoleniach, czego dowodem jest firmowy kwartalnik „Truck Informator MARTEX” wydawany od 2011 roku. Jest dodatkowym narzędziem służącym promocji i propagowaniu nowoczesnej myśli technicznej współczesnego rynku motoryzacyjnego truck. Przedstawiamy w nim aktualności dotyczące naszej firmy i oferowanego asortymentu części do ciężarówek, jak również informacje techniczne pochodzące od wszystkich producentów i dostawców współpracujących z Martex. Kwartalnik jest wydawany nakładem 7 tysięcy egzemplarzy.

KÄRCHER - szkolenie wyjazdowe do Krakowa

Szkolenie wyjazdowe organizowane przez firmę Kärcher w ramach Akademii Szkolenia Technicznego dla grupy najefektywniejszych sprzedażowo handlowców MARTEX miało miejsce 19 marca br. Tematyką przewodnią szkolenia były nowości produktowe oraz produkty HD/HDS, T/NT, FC, jak i również wprowadzana na rynek oferta sprzętu do czyszczenia manualnego TTS. Dodatkowo, uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi metod sprzedażowych oraz marketingowych.

DIESEL TECHNIC - szkolenie wyjazdowe do Kirchdorfu

W dniach 09-12 maja br. przedstawiciele martex wraz z grupą kluczowych klientów wzięli udział w szkoleniu wyjazdowym organizowanym w ramach akademii szkolenia technicznego do siedziby diesel technic w kirchdorfie. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z asortymentem producenta ze szczególnym uwzględnieniem układów zawieszenia, układów kierowniczych, elementów skrzyń biegów, jak również układów zawieszenia kabin. Podczas szkolenia zostały poruszone kwestie wieloetapowego cyklu kontroli jakości oraz nowoczesnych rozwiązań platformy eshop. Kluczowym punktem wydarzenia było zwiedzanie magazynu DT, podczas którego uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami magazynowymi oraz logistycznymi. Doskonalenie umiejętności sprzedażowych oraz znajomość asortymentu dostawcy zapewnia wysoką jakość obsługi naszych klientów.

DWUDNIOWE SZKOLENIE BRIDGESTONE W RYBNIKU

21-22 marca 2023 r. w siedzibie MARTEX w Rybniku odbyło się dwudniowe szkolenie sprzedażowe zorganizowane przez Bridgestone. Podczas szkolenia zostały przedstawione najnowsze trendy sprzedażowe oraz techniczne aspekty poszczególnych opon dostępnych w ofercie MARTEX.

SZKOLENIE WYJAZDOWE ZF

W dniach 14-15 marca br. specjaliści Działu części do skrzyń biegów, mostów napędowych i silnika MARTEX wzięli udział w szkoleniu wyjazdowym w centrum szkoleniowym skrzyń biegów ZF w miejscowości Kozerki pod Warszawą.

Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z narzędziami ułatwiającymi wyszukiwanie oraz weryfikację części zamiennych w programie ZF-SDM, jak również budową i zasadami działania skrzyń biegów ZF A stronic oraz Intradera 3 generacji ZF.

FERSA - SZKOLENIE ONLINE

W dniu 2 marca 2023 r.  Odbyło się szkolenie online dostawcy fersa zorganizowane dla sił sprzedażowych martex w ramach akademii szkolenia technicznego.
Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się  z procesami produkcyjnymi kluczowych produktów marki opartych na przykładzie fabryki w Saragossie oraz z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi asortymentu producenta. Ekspert przedstawił również główne założenia oraz plany rozszerzenia oferty na przyszłe lata. Ważnym punktem spotkania okazała się zorganizowana sesja Q&A, podczas której uczestnicy mogli wziąć udział w otwartej dyskusji z ekspertem i wymienić się doświadczeniami nabytymi podczas wieloletniej praktyki sprzedażowej.

BRIDGESTONE - szkolenie wyjazdowe do fabryki producenta

W dniach 25-26 stycznia br. zespół MARTEX wziął udział w szkoleniu wyjazdowym do fabryki producenta opon BRIDGESTONE w ramach Akademii Szkolenia Technicznego Martex.

Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z szeroką gamą ogumienia oferowanego przez markę wraz z dokładnym omówieniem budowy i struktury flagowych produktów producenta. Ważną częścią szkolenia stanowiło zwiedzanie fabryki. Możliwość poznania od podstaw procesu produkcyjnego było dla uczestników niezapomnianym przeżyciem, które w znaczący sposób poszerzyło ich wiedzę techniczną.

Szkoleniowcy zadbali o merytoryczną część szkolenia, w której poruszyli m.in. tematy związane z wpływem czynników zewnętrznych na eksploatację opon oraz ich prawidłowym doborem do warunków użytkowania.

Nie zabrakło również części poświęconej aspektom sprzedażowym oraz sposobom weryfikacji ogumienia uzyskanego od nabywców. Szkolenie z pewnością stanowiło doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy specjalistycznej.

PHILLIPS EUROPE - szkolenie online

W dniu 24 stycznia br. 30-osobowa grupa sił sprzedażowych martex miała okazję uczestniczyć w szkoleniu phillips europe, które zostało przeprowadzone w formie online. Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z nowościami oferowanymi przez markę ze szczególnym uwzględnieniem złączy typu QS6+, Duracoil+ oraz pneumatyki. Poruszone zostały również kwestie dotyczące ADR – przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych oraz ważnej roli jaką pełnią w tym procesie złącza. W trakcie spotkania, szkoleniowcy podzielili się z uczestnikami szkolenia swoimi doświadczeniami oraz praktycznymi study case z branży.

HALDEX - cykl szkoleń technicznych on-line

Zapraszamy do uczestnicwa w bezpłatnych, szkoleniach technicznych organizowanych przez HALDEX w formie online. Informacje o tematyce szkoleń oraz szczegóły techniczne logowania dostępne w interaktywnej ulotce pdf do pobrania.

Zapraszamy!

VARTA - szkolenie w Rybniku

4 lutego 2020 r. w siedzibie  firmy MARTEX w Rybniku odbyło się szkolenie dotyczące akumulatorów firmy VARTA.  W spotkaniu uczestniczyło 20 osób a tematem przewodnim szkolenia była prezentacja technologii EFB, AGM, ich struktura, zastosowanie oraz istotne cechy. Ponadto szczegółowo zaprezentowano trendy rynkowe w pojazdach użytkowych w kontekście magazynowania i gospodarowania energią elektryczną.

JALTEST - szkolenie w Rybniku

18 grudnia 2019 w siedzibie  firmy MARTEX w Rybniku odbyło się szkolenie dotyczące testera diagnostycznego JALTEST. W spotkaniu uczestniczyło 20 osób a tematem przewodnim szkolenia była charakterystyka układów AdBlue w samochodach ciężarowych z normą EURO6 dostępnych w testerach JALTEST.

 

SAMPA - szkolenie w Rybniku

13 grudnia br. w Restauracji Tarasowej w Rybniku odbyło się ostatnie zaplanowane szkolenie w ramach Akademii Szkolenia Technicznego w 2019 roku. Organizatorem spotkania był turecki, wieloletni partner biznesowy – firma Sampa.

W szkoleniu uczestniczyło ponad 100 zaproszonych gości, którzy licznie przybyli z Rybnika i okolic, jak również z oddziałów MARTEX z różnych części Polski. Liczna delegacja turecka była reprezentowana przez Demet Aydin opiekuna naszej firmy; Asli Ergin – event managera oraz dyrektorów: ds. jakości Erhana Beylihana i produkcji Sevketa Aydin, która aktywnie uczestniczyła w spotkaniu przybliżając zebranym ofertę Sampa.  Uczestnikom zostały przedstawione prezentacje Sampa w formie video, obrazujące wszystkie działy organizacyjne firmy; od zaawansowanego zaplecza badawczo – rozwojowego przez działy produkcyjne, na kontroli jakości i zapleczu magazynowo – logistycznym kończąc.  

W drugiej części szkolenia dyrektorzy produkcji i jakości w ciekawy sposób opowiedzieli o procesach jakości i produkcji realizowanych w fabrykach według międzynarodowych norm i przepisów,  jak również odpowiadali na liczne pytania klientów.

Zwieńczeniem szkolenia były podziękowania dla uczestników, pamiątkowe zdjęcia oraz  wręczenie podarunków. Całości dopełniła uroczysta kolacja bankietowa z muzyką na żywo.

FEBI, Continental, ZF, AVA - szkolenie w MARTEX Rzeszów

16 listopada br. miało miejsce cykliczne szkolenie dla klientów i pracowników Oddziału MARTEX w Rzeszowie. Spotkanie odbyło się w restauracji hotelu „Cztery Pory Roku” w Rudnej Małej k. Rzeszowa dla ponad 60 osób. Grono klientów stanowili w głównej mierze przedstawiciele firm transportowych i warsztatów z lokalnego rynku, którzy oprócz prezentacji firmowej MARTEX zapoznali się w prezentacjami wybranych dostawców.  Zaproszeni przedstawiciele dostawców: Ava Cooling, Febi Bilstein, ZF Aftermarket oraz Continental opony w sposób ciekawy i merytoryczny zaprezentowali nowości ofertowe oraz aspekty techniczne swoich produktów. 

W ocenie zaproszonych gości szkolenie udane i bardzo merytoryczne, przebiegało w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

ZF - szkolenie wyjazdowe do Schweinfurtu, Niemcy

W dniach 06-08 listopada 20 osobowa grupa pracowników i klientów MARTEX wzięła udział w wyjazdowym szkoleniu do fabryki sprzęgieł i amortyzatorów SACHS w Schweinfurcie w Niemczech.

Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z nowoczesną infrastrukturą producenta obejmującą zaplecze badawczo-rozwojowe, nowoczesne w pełni zautomatyzowane magazyny wysokiego składowania oraz obsługiwaną w większości przez roboty i światowej klasy maszyny produkcję sprzęgieł i amortyzatorów. Grupa uczestniczyła również w ciekawym, głęboko technicznym szkoleniu prezentującym historię koncernu ZF, portfolio produktowe oraz wybrane przypadki reklamacyjne. Organizacja pracy, wysoki poziom automatyzacji procesów produkcji oraz duże zaangażowanie koncernu w autonomię samochodów przyszłości zrobiła na wszystkich uczestnikach duże wrażenie.

Możliwość zwiedzania miasta Schweinfurt połączonego z degustacją lokalnej kuchni,  perfekcyjna organizacja oraz miła, koleżeńska atmosfera stworzona przez opiekunów z ramienia ZF na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

CONTINENTAL - szkolenie w Rybniku

19 września 2019 w siedzibie  firmy MARTEX w Rybniku odbyło się szkolenie dotyczące opon CONTINENTAL. Szkolenie odbyło się w dwóch turach w których łącznie wzięło udział 40 osób.

FEBI - szkolenie w MARTEX Rzeszów

29.10.2019 r. w oddziale MARTEX w Rzeszowie w ramach Akademii Szkolenia Technicznego odbyło się szkolenie Febi Bilstein zorganizowane dla klientów warsztatowych.

Tematyka spotkania dotyczyła czujników elektrycznych stosowanych w pojazdach ciężarowych. Przedstawiciel z ramienia dostawcy w ciekawy i praktyczny sposób opowiadał o budowie i zastosowaniu czujników indukcyjnych, pojemnościowych, tensometrycznych i czujnikach Halla. Dużo uwagi zostało również poświęconej diagnostyce układów elektrycznych przy zastosowaniu oscyloskopu oraz multimetrów elektrycznych i cęgowych. Na koniec szkolenia zostały zaprezentowane i omówione wybrane przykłady reklamacyjne.

JOST - szkolenie wyjazdowe do Nowej Soli

W dniach 16-17 października br. 14 osobowa grupa sprzedawców  MARTEX wzięła udział w wyjazdowym szkoleniu do fabryki Jost w Nowej Soli.

Uczestnicy zapoznali się z produktowym portfolio producenta w zakresie produkcji kompletnych osi, podpór, zaczep, dyszli sprzęgowych oraz siodeł do naczep i przyczep. Grupa  zwiedziła nowoczesny zakład produkcyjny w Nowej Soli w województwie lubuskim produkujący na potrzeby koncernu na całym świecie. Konfrontacja wiedzy z wizualizacją produkcji zrobiła na uczestnikach duże wrażenie. Szkolenie rzeczowe, konkretne, głęboko techniczne.

WABCO - szkolenie wyjazdowe do Wrocławia

Uczestnicy zapoznali się z dwoma zakładami produkcyjnymi. Pierwszy - produkujący referencje Wabco dla klientów OE oraz marki Provia. Drugi - z nowoczesnym zapleczem biurowym, produkujący siłowniki wspomagania sprzęgła, zaciski hamulcowe, kompresory i pompy próżniowe Wabco. Agenda części szkoleniowej obejmowała asortyment i historię rozwoju marki Provia oraz rozwiązania Wabco w zautomatuzowanych skrzyniach biegów.

Było to pierwsze szkolenie u tego dostawcy w ramach Akademii Szkolenia Technicznego MARTEX. Wartościowa wiedza uzyskana podczas szkolenia oraz serdeczna atmosfera stworzona przez pracowników Wabco na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

EXIDE - szkolenie wyjazdowe do Poznania

W dniach 08 – 09 luty grupa sprzedawców MARTEX wzięła udział w szkoleniu wyjazdowym do fabryki akumulatorów Exide w Poznaniu. Uczestnicy zapoznali się z nowoczesną halą produkcyjną - począwszy od płyt akumulatorowych po gotowe produkty. Interesujące szkolenie produktowe nt. linii akumulatorów, testerów diagnostycznych oraz reklamacji było ważnym i cennym źródłem informacji. Atrakcją szkolenia była również możliwość zapoznania się i obserwacji pracy linii produkcyjnej dedykowanej specjalnie dla branży truck – w tym produkcji akumulatorów serii AGM.

Miłym zwieńczeniem spotkania w Exide były wspólne zawody na torze cartingowym zakończone wręczeniem pamiątkowych medali oraz nagród.
Zdobyta wiedza z pewnością zostanie wykorzystana w praktyce we współpracy z Klientami.

JALTEST - szkolenie w Centrali MARTEX w Rybniku

30 stycznia w Centrali MARTEX w Rybniku  w ramach Akademii Szkolenia Technicznego odbyło się szkolenie dotyczące testera diagnostycznego Jaltest. W szkoleniu uczestniczyło 20 osób – w większości Klientów naszej firmy.Plan szkolenia obejmował: przedstawienie nowych funkcji w najnowszej wersji programu 18.3, prezentację i omówienie układów paliwowych silników Euro 6 oraz przedstawienie planowanych nowości w kolejnej wersji 19.1.

Po zakończonej prezentacji wywiązała się ciekawa, merytoryczna dyskusja uczestników. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Zapraszamy na kolejne szkolenie Jaltest, które odbędzie się w czerwcu.

BOSCH - szkolenie w MARTEX Poznań

22 stycznia miała miejsce inauguracja Akademii Szkolenia Technicznego w 2019 roku. Tym razem pracownicy i Klienci oddziału MARTEX z Poznania uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Bosch.

Głęboko techniczne szkolenie dotyczyło układów wtryskowych i systemów oczyszczania spalin Euro 6, diagnozowania i obsługi KTS Truck, filtracji powietrza oraz obsługi programu ESI Tronic w doborze części. Prowadzący z ramienia Bosch, Przemysław Ćwikowski – świetny ekspert - w ciekawy sposób omówił i zaprezentował wiele technicznych i praktycznych informacji. Szkolenie w ocenie uczestników bardzo wartościowe a zdobyta wiedza z pewnością zostanie wykorzystana w bieżącej pracy Klientów i sprzedawców.

CONTINENTAL, FEBI, TOTAL, ZF - szkolenie dla klientów w MARTEX Kielce

W dniu 24 listopada br. odbyło się spotkanie integracyjno – szkoleniowe pracowników oraz klientów MARTEX z oddziału w Kielcach. W spotkaniu uczestniczyło łącznie ponad 60 osób, które spotkały się w Kielcach w „Karczmie Pod Strzechą”.

Grono klientów stanowili w głównej mierze przedstawiciele firm transportowych, którzy oprócz prezentacji firmowej MARTEX zapoznali się również z prezentacjami wybranych dostawców do oferty MARTEX., tj.: Continental, Total, ZF oraz Febi. Spotkanie przebiegało w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Smaczny poczęstunek oraz piwo z beczki sprzyjały integracji i ciekawej wymianie zdań do późnych, wieczorowych godzin.

MAHLE - wyjazdowe szkolenie do Krotoszyna

W dniach 19-20 listopada 2018 grupa pracowników MARTEX – z centrali i oddziałów wraz z klientami odwiedziła główny zakład produkcyjny Mahle – zlokalizowany w Krotoszynie w woj. wielkopolskim. Uczestnicy wyjazdu brali udział w szkoleniu technicznym dotyczącym części silnikowych oraz zwiedzili m.in. odlewnię żeliwa i aluminium, zapoznali się z cyklem produkcyjnym tulei, tłoków i zaworów do samochodów ciężarowych.

Ciekawostką jest fakt, że uczestnicy podczas zwiedzania pokonali prawie 10 km pieszo zwiedzając poszczególne hale produkcyjne. Wysoka automatyzacja procesów, wykwalifikowany personel oraz wysokie jakościowe standardy produkcji zrobiły na uczestnikach ogromne wrażenie.

Serdeczna atmosfera stworzona przez pracowników Mahle na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

SAMPA - wyjazdowe szkolenie w Samsun Turcja

W dniach 17-20 października br. grupa pracowników MARTEX w ramach Akademii Szkolenia Technicznego miała okazję poznać zakłady produkcyjne  i technologię produkcji w firmie  Sampa w Samsun Turcja. Uczestnicy wyjazdu brali udział w szkoleniu technicznym, zapoznali się z  działami firmy oraz zwiedzili fabrykę wraz z magazynami.

Organizacja całego wyjazdu stała na bardzo wysokim poziomie. Dostawca zadbał, aby każdy z uczestników czuł się i wyjątkowo i komfortowo. Serdeczna atmosfera stworzona przez pracowników Sampa połączona z atrakcjami pobytu oraz dodatkowo możliwością  zwiedzania Stambułu na długo pozostanie w pamięci uczestników.

BOSCH - szkolenie w MARTEX Rzeszów

W dniu 19.10.br. odbyło się szkolenie Bosch dla pracowników oraz zaproszonych klientów oddziału MARTEX Rzeszów zajmujących się branżowo układami wtryskowymi. W spotkaniu uczestniczyło 18 osób.

Szkolenie dotyczyło układów wtryskowych Bosch i systemów oczyszczania spalin w ciężarówkach. Prowadzący z ramienia Bosch, Przemysław Ćwikowski - świetny ekspert i dobry mówca - w ciekawy sposób omówił i przekazał wiele technicznych i praktycznych informacji dotyczących obsługi tych systemów za pomocą KTS Truck oraz obsługi programu ESI Tronic w doborze części. 

Zdobyta wiedza z pewnością zostanie wykorzystana w praktyce - zarówno dla handlowców w pracy z klientem, jak i przedsiębiorców prowadzących obsługi serwisowe truck. Szkolenie bardzo wartościowe, wszyscy uczestnicy zadowoleni ze spotkania.

FEBI - wyjazdowe szkolenie do Most Czechy

Jak co roku, z inicjatywy FEBI najaktywniejsi zakupowo klienci i sprzedawcy MARTEX zostali docenieni możliwością wyjazdu na wyścigi trucków do MOST Czechy. Po oficjalnych szkoleniach uczestnicy mieli możliwość oddania się pasji uczestnictwa w tej cyklicznej imprezie z możliwością spotkań i odwiedzin teamów uczestniczących w wyścigach. Jak zawsze dla uczestników będą to niezapomniane wrażenia.

LUMAG - wyjazdowe szkolenie do Budzynia

W dniach 22-23 maja grupa pracowników i klientów MARTEX miała okazję zwiedzić jedną z najnowocześniejszych w Europie Środkowo - Wschodniej fabryk materiałów ciernych. Była to druga i ostatnia w tym roku wizyta szkoleniowa w ramach współpracy z firmą LUMAG. Serdeczna atmosfera stworzona przez pracowników LUMAG połączona z uroczystą kolacją i turniejem bowlingowym na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

ZF LEMFORDER - wyjazdowe szkolenie do Bremen

W dniach 17-20 kwietnia grupa 15 osobowa pracowników i klientów Martex miała okazję oprócz zwiedzania zakładu badawczego w Bremen oraz produkcyjnego referencji Lemforder w Dillingen również zwiedzić piękne, zadbane 550 tysięczne Bremen. Możliwość pobytu w tych zakładach, zapoznania się z działalnością badawczo-rozwojową opartą na profesjonalnym wyposażeniu i oprzyrządowaniu, podejrzenia mocno zautomatyzowanej produkcji, gwarantującej wysoką jakość wykonania części Lemforder była dla uczestników niezapomnianym przeżyciem. Również dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu pobytu przez opiekunów z ZF oraz miłej, koleżeńskiej atmosferze jaka towarzyszyła temu wyjazdowi przez cały jego okres.