Części do samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów

Best Managed CompaniesTUVUETemotSdcm

1992

Rozpoczęcie działalności – otwarcie sklepu z częściami do samochodów ciężarowych produkcji wschodnioeuropejskiej.

1998

Wprowadzenie do oferty części do samochodów, naczep, przyczep i autobusów produkcji zachodniej. Otwarcie oddziału w Jastrzębiu Zdrój.

2004

Zmiana lokalizacji firmy na obecną – 1.500 m2 powierzchni.

2005

Utworzenie działu sprzedaży
hurtowej – realizacja strategii
obsługi klientów.

2007

Rozpoczęcie sprzedaży
internetowej, która w kolejnych
latach przekształciła się w moduł
B2B dla klientów hurtowych
i eksportowych.

2008

Otwarcie oddziału Ostrów Mazowiecka. Decyzja o rozpoczęciu sprzedaży eksportowej – utworzenie działu sprzedaży eksportowej

2009

Uruchomienie oddziału własnego w Katowicach.

2010

Oddanie do użytku dzięki wsparciu Europejskiego funduszu Rozwoju Regionalnego nowego obiektu biurowego oraz magazynu o łącznej powierzchni 4.800 m2.. Wdrożenie nowoczesnych metod zarządzania magazynem – kody kreskowe, lokalizacje, skanery.

2011

Decyzja o ekspansji poprzez utworzenie sieci sprzedaży w oparciu o model agencyjny. Otwarcie pierwszych oddziałów Rzeszów i łódź. Wdrożenie CRM.

2012

Dalsza ekspansja – uruchomienie oddziału w Krośnie i biura handlowego we Wrocławiu. Utworzenie działu obsługi klientów kluczowych. Członkostwo w Stowarzyszeniu Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych. Przekształcenie fi rmy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

2013

Uruchomienie kolejnych oddziałów w Bielsku Białej, Krakowie, Kielcach i Nowym Sączu.

2014

Uruchomienie Magazynu Centralnego w Dąbrowie Górniczej o powierzchni 9.000 m2. Utworzenie spółki córki Martex Logistics, której zadaniem jest zarządzanie Magazynem Centralnym. Dalsza ekspansja na rynku polskim: otwarcie oddziałów Nowy Targ i Wieluń. Włączenie w struktury sprzedaży oddziałów partnerskich – Chełm i Hrubieszów.

2015

Dalszy rozwój sieci sprzedaży – nowe oddziały w Warszawie i Strzelcach Opolskich. Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością – uzyskanie certyfikatu ISO 9001. Zakup nowoczesnego oprogramowania do zarządzania zapasami i automatyzacji zamówień LOGOMATE. Powiększenie powierzchni Magazynu Centralnego do 15.000 m2. Uzyskanie dotacji unijnej na modernizację procesu logistycznego w Magazynie Centralnym – uruchomienie automatycznej linii przenośnikowej. Przystąpienie jako udziałowiec do europejskiego stowarzyszenia TEMOT International.

2016

Otwarcie nowych oddziałów w Błoniu i Dąbrowie Górniczej. Decyzja o zakupie nowego systemu ERP. Uruchomienie automatycznej linii przenośnikowej w Magazynie Centralnym. Wdrożenie programu do optymalizacji zapasu LOGOMATE. Zakup skanera 3D do działu kontroli jakości.

2017

Otwarcie nowych oddziałów w Poznaniu, Jeleniej Górze, Wrocławiu. Zmiana lokalizacji oddziałów w Kielcach i Ostrowi Mazowieckiej. Powiększenie powierzchni Magazynu Centralnego do 18.000 m2. Rozpoczęcie procesu wdrożenia systemu ERP rozbudowa automatycznej linii przenośnikowej w Magazynie Centralnym parametryzacja programu LOGOMATE – uruchomienie obsługi oddziałów. Wyróżnienie Gazelą Biznesu.

2018

Otwarcie nowych Oddziałów w Pile, Inowrocławiu i Włocławku. Relokacja Oddziałów Kielce i Krosno. Zakup Magazynu Centralnego w Dąbrowie Górniczej na własność wraz z powiększeniem powierzchni do 20.000 m2. Udział w największych branżowych targach na świecie - Automechanika Frankfurt oraz krajowych targach TTM Poznań. Wdrożenie systemu zarządania jakością ISO 9001:2015.

2019

Otwarcie nowych Oddziałów w Piasecznie, Kaliszu i Tarnowie. Otwarcie biur handlowych: Autobusy i Szczecin. Organizacja i uruchomienie Magazynu Przeładunkowego w Płn. części Polski - Łysomice k/Torunia. Budowa antresoli i rozbudowa linii przenośnikowej w Magazynie Centralnym w Dąbrowie Górniczej. Udział w branżowych targach - Automechanika Madryt i Solutrans Lyon. Organizacja 5 edycji Targów MARTEX - dla dostawców oraz klientów. Partnerska współpraca przy organizacji Tour de Pologne. 

2020

Otwarcie nowych Oddziałów w Częstochowie, Sierpcu i Kępnie. Relokacja oddziałów: Dąbrowa Górnicza, Strzelce Opolskie i Tarnów do nowych lokalizacji. Wdrożenie funkcjonalności systemowych - automatyzacja procesów. Zakończenie inwestycji budowy dwupoziomowej antresoli w Dąbrowie Górniczej. 5-lecie udziału i aktywności w międzynarodowej organizacji TEMOT International

2021

Otwarcie nowych Oddziałów w Bydgoszczy, Radomiu i Płocku. Zakup systemów fotowoltaicznych do Magazynu Centralnego w Dąbrowie Górniczej i do siedziby w Rybniku. Rozbudowa sieci logistyki transportowej. Zakup i uruchomienie profesjonalnego studia fotograficznego. Powiększenie hubu przeładunkowego w Łysomicach k/Torunia.

2022

Otwarcie nowych Oddziałów w Gądkach k/ Poznania oraz Gorzowie Wielkopolskim. Obchody jubileuszu 30-lecia firmy MARTEX. Uzyskanie certyfikatu autoryzowanego dystrybutora NOXy AdBlue od Grupy Azoty. MARTEX laureatem I polskiej edycji plebiscytu „Best Managed Companies 2023”. Udział w największych targach motoryzacyjnych na świecie – Automechanika Frankfurt 2022. Wyróżnienie podczas Forum Firm Rodzinnych Forbes 2022

2023

Otwarcie nowych Oddziałów w Zielonej Górze, Zabierzowie k/Krakowa, Koninie oraz Opolu. Uzyskanie miana laureatów podczas gali Diamentów Forbes 2023 oraz plebiscytu Deloitte pt. „Best Managed Companies 2023”. Udział w wiodących targach branżowych: Automechanika Istambuł 2023 oraz Solutrans Lyon 2023.

2024

Uruchomienie nowego Magazynu Centralnego w Będzinie o pow. 45 000 m² oraz rozpoczęcie produkcji elementów nadwozia z tworzyw sztucznych. Udział w targach Automechanika Istambuł 2024.