Części do samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów

TemotTemotSdcm
15 grudzień 2018

PRZEGLĄD SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO PRZED ZIMĄ

/home/klient.dhosting.pl/dzialit/.tmp/phpOcehm9
PROFILAKTYKA JAKO ISTOTNY ELEMENT PRZEGLĄDU OKRESOWEGO POJAZDU CIĘŻAROWEGO PRZED ZIMĄ

Rekomendacje serwisowe dla warsztatów

Zaleca się warsztatom ciężarowym szykującym się na pracowity czas przeglądów okresowych pojazdów przed zimą, promowanie działań profilaktycznych wśród klientów. Sygnalizowanie potencjalnych problemów podczas rutynowej kontroli może uchronić klientów przed późniejszymi niedogodnościami, spowodowanymi nieoczekiwanym przestojem, oraz ochronić pojazd i kierowcę przed zagrożeniami w trudnych warunkach jazdy.

Podczas serwisowania elementów zawieszenia lub osi pojazdu użytkowego, ważna jest identyfikacja wczesnych oznak nadmiernych luzów, które wskazują na zużycie elementów zawieszenia czy układu kierowniczego. Należy zwracać szczególną uwagę na komponenty takie jak przeguby kulowe, końcówki drążków kierowniczych czy elementy gumowo-metalowe w zawieszeniu. Jeśli widoczne są tutaj nadmierne luzy lub uszkodzenia, zawsze lepiej zająć się nimi od razu niż zignorować je i spowodować, że klient będzie musiał wrócić lub odwiedzić warsztat konkurenta, aby dokonać naprawy w późniejszym terminie. Gdy zużycie tych elementów wydaje się względnie niewielkie, może pojawić się myśl, aby przesunąć naprawę na później. To jednak może okazać się ryzykowne dla pojazdu użytkowego, który ma być eksploatowany w surowych, zimowych warunkach przez kilka miesięcy.

Systemy zawieszenia są zaprojektowane po to, aby absorbować uderzenia i zapewniać płynną jazdę. Nagłe wstrząsy na nierównościach mogą przyspieszać istniejące zużycie zużycie przegubów kulowych, wahaczy, drążków kierowniczych czy amortyzatorów, co może powodować poważne uszkodzenia.

Wsłuchuj się w nietypowe odgłosy

Nieprawidłowe działanie i nietypowe odgłosy wydonywające się podczas eksploatacji pojazdu użytkowego są często największymi oznakami uszkodzeń elementów podwozia, ale też takimi, które rzadko zostają zidentyfikowane przez kierowców. Ważne jest, aby zapewnić klienta, czy zauważył, że pojazd wydaje nietypowe odgłosy lub czy nie znosi go na jedną stronę podczas jazdy. Są to oznaki potencjalnego problemu i jeśli nie zostanie on usunięty, może znacząco wpłynąć na drogę hamowania, kierowanie pojazdem i skuteczność działania układów przeciwblokujących.

Innym, nietypowym dźwiękiem, o który należy zapytać klienta, jest stukot dochodzący z podwozia. Pojawia się on, gdy brud lub słona woda po roztopionym śniegu z twardej powierzchni dróg dostaną się do elementów podwozia i układu kierowniczego. Jeśli gniazda łożyskowania przegubów kulowych zostały uszkodzone, to kierowanie oraz kontrola nad pojazdem stanie się utrudniona. W zależności od tego, jak daleko posunięte są uszkodzenia, może dojść do wyrwania przegubu kulistego z panewki łożyskującej w gnieździe lub wyrwania go z tulei gwintowanej. Edukowanie klientów, aby uważali na wczesne oznaki zmian spowodowanych zużyciem przegubów kulowych, może pomóc zapobiec ryzyku drogich napraw w późniejszym czasie. W przypadku właścicieli pojazdów użytkowych drogie prace naprawcze skutkują przestojami i utratą przychodu.

Części zamienne w jakości OE

Omawiana profilaktyka przynosi korzyści klientom i wzmacnia relacje pomiędzy warsztatem pojazdów użytkowych a klientami. Co więcej, fachowcy, którzy wybierają części zamienne od wiodących dostawców części motoryzacyjnych, mogą zapewnić klientom jeszcze większy spokój. ZF Aftermarket przyczynia się do utrzymania bezpieczeństwa ruchu drogowego za pośrednictwem szerokiej oferty wysokiej jakości produktów OE: hamulce od TRW, amortyzatory od Sachs oraz podwozie i układy kierowania od Lemförder doskonale zaopatrują warsztaty tak, aby zaspokoić wszelkie potrzeby w zakresie serwisu i napraw.

Aby poznać ofertę ZF w zakresie części zamiennych wysokiej jakości, należy odwiedzić oddziały MARTEX lub stronę: www.martextruck.pl

czytaj również
10 September 2020

JAK PRZYGOTOWAĆ NACZEPĘ DO JAZDY ?

10 August 2020

JAK DZIAŁAJĄ HURTOWNIE CZĘŚCI CIĘŻAROWYCH ?

10 July 2020

CO WPŁYWA NA BEZPIECZEŃSTWO JAZDY TIR-EM?

Ta strona używa pików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki oraz zasadami wymienionymi w naszej polityce prywatności.