Części do samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów

TemotTemotSdcm
30 październik 2018

OŚWIETLENIE POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH

/home/klient.dhosting.pl/dzialit/.tmp/phpzmYP8W
Oświetlenie samochodu zapewnia dobrą widoczność pojazdu. W przypadku reflektorów najważniejszą kwestią jest nie tylko zapewnienie kierowcy dobrej widoczności, ale również nie oślepianie pojazdów jadących z naprzeciwka. W nowej generacji samochodach ciężarowych modyfikuje się nie tylko układ jezdny czy silnik, ale również system oświetlenia. Tradycyjnym źródłem światła jest żarówka, stosowana obecnie w światłach pozycyjnych i migaczach. Jednakże znacznie wydajniejszy jest halogen.

Jakie rodzaje reflektorów wyróżniamy?

Żarówki osadza się w reflektorze i to właśnie on kształtuje odpowiedni obraz, co najważniejsze, zgodny z przepisami strumień światła. W samochodach zarówno osobowych jak i ciężarowych stosuje się różne rodzaje reflektorów. Wśród  nich: reflektor paraboidalny, elipsoidalny, reflektor typu FF oraz super DE. Reflektor paraboidalny to najstarszy typ samochodowego oświetlenia. Dzisiaj nie jest już stosowany. Reflektor elipsoidalny posiada odbłyśnik w postaci trzyosiowej elipsoidy, która odbija światło od żarówki i skupia je w drugiej ogniskowej. Reflektor typu FF posiada odbłyśnik złożony z wielu elementów projektowanych komputerowo, dzięki czemu właściwy rozkład światła uzyskuje się poprzez odpowiednie jego uformowanie.  Super DE to natomiast układ optyczny, który jest identyczny z układem w reflektorze elipsoidalnym, ale jego odbłyśnik składa się z wielu elementów, jak w reflektorze FF. Reflektory super DE, dzięki odbłyśnikowi typu FF dają lepsze oświetlenie poboczy i dłuższy zasięg światła.

 

Żarówka do samochodu ciężarowego

Samochody ciężarowe mają  zazwyczaj do pokonania długą i wymagającą drogę. Kilometry rosną w niesamowitym tempie, a warunki na zewnątrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Warto również pamiętać, że nocą kierowcy samochodów ciężarowych pokonują odległe trasy.

Wszystko to sprawia, że od oświetlenia do tirów wymaga się przede wszystkim doskonałego i wydajnego strumienia światła,  odporności na wstrząsy a przede wszystkim trwałości i niezawodności.

W ofercie MARTEX klienci znajdą szeroką gamę oświetlenia w poszczególnych grupach asortymentowych tj.: lampy ostrzegawcze, lampy pozycyjne i obrysowe, lampy oświetlenia wnętrza, lampy oświetlenia tablicy rejestracyjnej, przednie lampy drogowe przeciwmgłowe i do jazdy dziennej, lampy jednopunktowe przednie i tylne, lampy zespolone przednie i tylne oraz lampy robocze.

czytaj również
23 October 2020

KATALOG WYPOSAŻENIA WARSZTATOWEGO MARTEX - JUŻ DOSTĘPNY!

02 October 2020

TRUCK INFORMATOR MARTEX 4/2020 - ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

01 September 2020

ZAPRASZAMY DO NOWEGO LOKALU W MARTEX DĄBROWA GÓRNICZA OD 1 WRZEŚNIA 2020

Ta strona używa pików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki oraz zasadami wymienionymi w naszej polityce prywatności.