Części do samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów

TemotTemotSdcm
30 październik 2018

OŚWIETLENIE POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH

/home/klient.dhosting.pl/dzialit/.tmp/phpzmYP8W
Oświetlenie samochodu zapewnia dobrą widoczność pojazdu. W przypadku reflektorów najważniejszą kwestią jest nie tylko zapewnienie kierowcy dobrej widoczności, ale również nie oślepianie pojazdów jadących z naprzeciwka. W nowej generacji samochodach ciężarowych modyfikuje się nie tylko układ jezdny czy silnik, ale również system oświetlenia. Tradycyjnym źródłem światła jest żarówka, stosowana obecnie w światłach pozycyjnych i migaczach. Jednakże znacznie wydajniejszy jest halogen.

Jakie rodzaje reflektorów wyróżniamy?

Żarówki osadza się w reflektorze i to właśnie on kształtuje odpowiedni obraz, co najważniejsze, zgodny z przepisami strumień światła. W samochodach zarówno osobowych jak i ciężarowych stosuje się różne rodzaje reflektorów. Wśród  nich: reflektor paraboidalny, elipsoidalny, reflektor typu FF oraz super DE. Reflektor paraboidalny to najstarszy typ samochodowego oświetlenia. Dzisiaj nie jest już stosowany. Reflektor elipsoidalny posiada odbłyśnik w postaci trzyosiowej elipsoidy, która odbija światło od żarówki i skupia je w drugiej ogniskowej. Reflektor typu FF posiada odbłyśnik złożony z wielu elementów projektowanych komputerowo, dzięki czemu właściwy rozkład światła uzyskuje się poprzez odpowiednie jego uformowanie.  Super DE to natomiast układ optyczny, który jest identyczny z układem w reflektorze elipsoidalnym, ale jego odbłyśnik składa się z wielu elementów, jak w reflektorze FF. Reflektory super DE, dzięki odbłyśnikowi typu FF dają lepsze oświetlenie poboczy i dłuższy zasięg światła.

 

Żarówka do samochodu ciężarowego

Samochody ciężarowe mają  zazwyczaj do pokonania długą i wymagającą drogę. Kilometry rosną w niesamowitym tempie, a warunki na zewnątrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Warto również pamiętać, że nocą kierowcy samochodów ciężarowych pokonują odległe trasy.

Wszystko to sprawia, że od oświetlenia do tirów wymaga się przede wszystkim doskonałego i wydajnego strumienia światła,  odporności na wstrząsy a przede wszystkim trwałości i niezawodności.

W ofercie MARTEX klienci znajdą szeroką gamę oświetlenia w poszczególnych grupach asortymentowych tj.: lampy ostrzegawcze, lampy pozycyjne i obrysowe, lampy oświetlenia wnętrza, lampy oświetlenia tablicy rejestracyjnej, przednie lampy drogowe przeciwmgłowe i do jazdy dziennej, lampy jednopunktowe przednie i tylne, lampy zespolone przednie i tylne oraz lampy robocze.

czytaj również
23 June 2020

ZAPRASZAMY DO NOWEJ LOKALIZACJI ODDZIAŁU MARTEX STRZELCE OPOLSKIE

01 June 2020

ZAPRASZAMY DO NOWEGO ODDZIAŁU MARTEX KĘPNO

14 May 2020

ASORTYMENT ŚRODKÓW OCHRONY OSOBISTEJ - OFERTA SPECJALNA

Ta strona używa pików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki oraz zasadami wymienionymi w naszej polityce prywatności.