Części do samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów

TemotTemotSdcm
05 marzec 2019

ŚWIATŁA OSTRZEGAWCZE W SAMOCHODACH CIĘŻAROWYCH

/home/klient.dhosting.pl/dzialit/.tmp/phpM5P4Ka
NA DROGACH CZĘSTO MOŻEMY SPOTKAĆ POJAZDY WYPOSAŻONE W LAMPY OSTRZEGAWCZE. SĄ ONE KOLORU NIEBIESKIEGO, CZERWONEGO I NAJCZĘŚCIEJ STOSOWANE - KOLORU POMARAŃCZOWEGO.

Kto ma obowiązek ich stosowania?

Kolor pomarańczowy jest obowiązkowy dla pojazdów służb drogowych i tych, które stwarzają zagrożenie lub utrudnienia w ruchu. Możemy tutaj wymienić: pojazdy ponadgabarytowe, pomoce drogowe, śmieciarki, wozy asenizacyjne, ciągniki i kombajny. Będą to również pojazdy wykonujące prace na drogach, w halach produkcyjnych i na lotniskach. 

Jakiego koguta wybrać?

Rosnącą popularność na rynku zdobywająkoguty wykonane w technologii LED, które wypierają starsze wersje z żarówkami. Ma ona zdecydowanie więcej zalet aniżeli wad. Decydując się na LED stawiają Państwo na droższą technologię; jednak w perspektywie czasu na zerowe koszty w okresie użytkowania. Unikniemy tak nielubianej wymiany żarówek i zapewnimy długą bezawaryjną pracę (kilkakrotnie dłuższą od lamp halogenowych). Nie bez znaczenia będzie również duża odporność na wibracje i nowoczesne wzornictwo  design.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Światła ostrzegawcze muszą spełniać europejski regulamin ECE-R65 dotyczący m.in. funkcji świateł, rozkładu światła, sposobu zamocowania lampy itp. (duża litera E na kloszu no: - lampa spełnia ten warunek). Warto rozważyć sposób mocowania lamp.  Mogą być montowane bezpośrednio za pomocą trzech śrub lub jednej śruby centralnej wewnątrz której znajduje się przewód zasilający. Koguty maogą być też montowane z wykorzystaniem trzpieni o różnych kształtach. Najbardziej mobilny sposób to popularne mocowanie magnetyczne, które wytrzymuje dopuszczalną prędkość pojazdu nawet do 200 km/h. Nie bez znaczenia są parametry lampy: napięcie zasilania (uniwersalne koguty mają napięcie 12-55V), temperatura pracy (-40 do +55 C), ilość i rodzaj zastosowanych diod, materiały użyte w produkcji i jakość wykonania. Wszystkie wymienione powyżej cechy posiadają produkty oferowane przez firmę Fristom.

Aby poznać ofertę FRISTOM oraz innych producentów w zakresie oświetlenia należy odwiedzić oddziały MARTEX lub stronę: www.martextruck.pl

Ciekawostki:

  • art. 53 ust.2. Bezpodstawne korzystanie z ułatwień w ruchu drogowym przez kierującego pojazdem uprzywilejowanym - 300 PLN
  • art. 54 ust. 1 lub 3. Naruszenie przepisów o obowiązku wysyłania przez pojazd żółtych sygnałów błyskowych - 200 PLN
  • art. 54 ust.4. Bezpodstawne używanie żółtego sygnału błyskowego - 100 PLN
czytaj również
10 September 2020

JAK PRZYGOTOWAĆ NACZEPĘ DO JAZDY ?

10 August 2020

JAK DZIAŁAJĄ HURTOWNIE CZĘŚCI CIĘŻAROWYCH ?

10 July 2020

CO WPŁYWA NA BEZPIECZEŃSTWO JAZDY TIR-EM?

Ta strona używa pików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki oraz zasadami wymienionymi w naszej polityce prywatności.