Części do samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów

TemotTemotSdcm
05 grudzień 2018

OŚWIETLENIE SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

/home/klient.dhosting.pl/dzialit/.tmp/phpsglGCU
OŚWIETLENIE POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH W CIĄGU OSTATNICH LAT PRZECHODZI PRAWDZIWĄ REWOLUCJĘ

Oświetlenie w samochodach ciężarowych

Oświetlenie w samochodach ciężarowych w ciągu ostatnich lat przechodzi prawdziwą rewolucję. Dotyczy ona całego rynku automotive, w tym również pojazdów ciężarowych. Tradycyjne lampy żarówkowe przechodzą do lamusa i zastępowane są technologią LED. Lampy LED już na dobre zagościły na polskim rynku – stają się standardem. Producenci oświetlenia konkurują między sobą ciekawym, oryginalnym wzornictwem i nowymi rozwiązaniami technologicznymi.

Lampa hybrydowa - cóż to takiego ?

Najkrócej mówiąc – jest to mix tradycyjnej żarówki z technologią LED połączony z możliwością dowolnej konfiguracji. To użytkownik decyduje, czy pozostanie przy standardowej lampie żarówkowej czy zamieni ją na lampę LED.

Na rynku jest coraz więcej produktów, a dla Klienta właściwy wybór lamp LED nie jest zadaniem łatwym. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wiele szczegółów i aspektów: wymiar lampy, rozstaw mocowania, jakość wykonania, zasilanie czy kompatybilność elektroniczną z danym pojazdem. W lampach firmy Fristom - w modelu Kingpoint FT-500 zastosowano „obciążenie” funkcji kierunkowskazu i światła stop (ciągniki marki MAN potrzebują obciążenia światła stop). Dzięki temu unikniemy tak nielubianych komunikatów o błędach, jakie wyświetlane są na desce rozdzielczej pomimo prawidłowo działającego oświetlenia.

Kolejnym nie mniej ważnym czynnikiem przy wyborze lamp, jest ich eksploatacja – możliwość wymiany poszczególnych elementów w przypadku uszkodzenia i związane z tym koszty. W przypadku wielu lamp LED ich konstrukcja jest hermetyczna. Przy pęknięciu lub uszkodzeniu klosza, do wnętrza może dostawać się wilgoć i woda, co będzie wiązało się z koniecznością wymiany lampy na nową i z pewnością niemałym kosztem. Lampy FT-500 nie są hermetyczne i mają budowę modułową, co pozwala na wymianę samego klosza w przypadku jego uszkodzenia. Hermetyczne moduły LED są również w pełni wymienialne, a w przypadku ich uszkodzenia koszty będą nieporównywalnie niższe aniżeli wymiana całej lampy.


Technologia LED towarzyszy nam już niemal w każdej dziedzinie życia. Korzystając z niej zużywamy zdecydowanie mniej energii a tym samym uczestniczymy w szeroko rozumianym procesie działań pro-ekologicznych. Wybór lampy zawsze leży po stronie Klienta – dobrze jeśli dysponuje on wiedzą, która będzie pomocna przy jego dokonaniu.

W ofercie MARTEX m.in. oświetlenie takich marek jak: Aspock, Boreman, Depo, Fristom, Hella, Horpol, Sertplas, Tangde, Valeo, Vignal, Waś, Wesem. Oferujemy m.in.: reflektory, szkła reflektora, lampy tylne, lampy zespolone, lampy obrysowe, lampy ostrzegawcze, klosze lamp, żarówki, oprawki, gniazda i przewody elektryczne i inne.

Aby poznać ofertę FRISTOM oraz innych producentów w zakresie oświetlenia należy odwiedzić oddziały MARTEX lub stronę: www.martextruck.pl

 

czytaj również
10 September 2020

JAK PRZYGOTOWAĆ NACZEPĘ DO JAZDY ?

10 August 2020

JAK DZIAŁAJĄ HURTOWNIE CZĘŚCI CIĘŻAROWYCH ?

10 July 2020

CO WPŁYWA NA BEZPIECZEŃSTWO JAZDY TIR-EM?

Ta strona używa pików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki oraz zasadami wymienionymi w naszej polityce prywatności.